Четвер, 23.05.2019, 20:44
Вітаємо вас Гість | RSS

РАДОМИШЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

Меню сайта
Категории раздела
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Новини ліцею

«О Жінко, ти дарунок Бога, одвічна музо, оберіг життя…»

    Під такою темою пройшов захід в ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей» з нагоди 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки.

     Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім’я їй  -  Леся Українка. З не такої вже й далекої минувшини, проте вже мовби крізь серпанок легендарності, проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий.

     Леся Українка, як і кожна людина, мала право на кохання. Небагато – всього лише кілька поезій – розповідають про  її інтимні почуття. Найбільше значення в житті поетеси мали двоє чоловіків: Сергій Мержинський і Климентій Квітка.

     Сергій Мержинський був її пристрасною любов’ю. Найкращі й нечисленні інтимні вірші поетеси саме присвячені йому. Хоча їх продиктували, на жаль, горе, скорбота, страх перед утратою коханого.

     Климентій Квітка був її однодумцем, товаришем, порадником та чоловіком. З перших днів знайомства він записував з її голосу пісні. Вони разом працювали над збиранням і записуванням українських народних пісень. У 1908 році на власні кошти подружжя організувало етнографічну експедицію по Полтавській і Харківській губерніях для запису кобзарських дум.

    Климентій Квітка двічі був у нас на Радомишльщині, де займався збиранням українських народних пісень.

     Леся Українказавжди буле з нами, бо в їїтворах не лишеУкраїна, а, здається, весь світмандр, світпереживань, світ, про який вона мріяла, яким жила та творила. Нехай же звучитьсеред нас слово Лесі і слово про Лесю, як шананашапам’ятіїївеликій. І тодісправді здійсняться Лесині мрії:

Ні, я жива,

Я буду вічножити!

Бо в серці маю те,

Що не вмирає

Категорія: Новини ліцею | Додав: defaultNick (28.02.2016)
Переглядів: 137 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук